مگر چند بار می شود زندگی ساخت؟ ساخت و از دست داد؟ اصلا مگر آدمیزاد چند بار زندگی می کند؟

هر بار می بینمش این سوالات در ذهنم چرخ می خورد. سیاوش را می گویم. کامل مردی با دست های زمخت شده از کار و صورت آفتاب سوخته.

 ۱۲ سال پیش، تمام زندگی اش در آتش سوخته.

۱۲ سال، شبانه روز دویده تا یک گوسفندش بشود دوتا و دو تایش سه تا و سه تایش... حالا ۶۰ راس از  80 راس گوسفندش  در زلزله از بین رفته... چهره اش آتشفشان غم بود؛ ولی پهلوانیش راه را بر گدازه های اشک بسته بود.

 

فقط به چند روستا سر بزنی مثل سیاوش کم نمی بینی. یکی ۵۰ راس گوسفند شیرده اش را با تخریب آغل از دست داده. حالا او مانده و ۵۰ بره بدون مادر.

اصلی ترین منبع معیشت مردم مناطق زلزله زده از دامداری تامین می شود... حالا زلزله هم خانه را روی سرشان آوار کرده و هم منبع درآمدشان را کور کرده.

 

آنهایی هم که دامی برایشان مانده، یا علوفه هایشان بدون سقف زیر باران مانده و از بین رفته است، یا برای امرار معاش گوسفندانشان را به ثمن بخس می فروشند.

 

30 هزار راس دام یعنی 30 درصد دام مناطق زلزله زده تلف شده است. فقط در 280 نقطه پرآسیب منطقه و 150 نقطه ای که توسط 50 گروه مردمی رصد شده است، 7138 راس دام از بین رفته است.

 

میانگین قیمت هر راس دام 800 هزار تومان است. قصد کرده ایم با یاری شما، در فاز اول 1000 راس دام را تامین کنیم و به نیازمندترین مردم محروم منطقه برسانیم.

 

گاهی توفیق خدمت جایی حاصل می شود که فکرش را هم نمی کنی.

 

برای مشارکت نقدی می توانید روی لینک (حمایت می کنم) کلیک کنید.

 

اگر می خواهید تامین دام را مستقیما به عهده بگیرید، لطفا به لینک تلگرامی   @ahuir   پیام بدهید تا راهنمایی های لازم انجام شود.

لازم به توضیح است هرچند هدف گذاری انجام شده برای این کمپین محقق نشده و بصورت صد در صد تکمیل نشد، اما همین مقدار کمک واریز شده در راستای هدف این کمپین هزینه می‌شود.

پویش تامین دام به عنوان اصلی ترین منبع معیشت مردم زلزله زده کرمانشاه

18,530,000ریال از 8,000,000,000ریال
زمان باقیمانده
46 نفر حامی

مشارکت تامین 1000 راس دام در کرمانشاه